‘Kane një sulmues i lehtë për tu ndalur’

Portieri i skuadrës së Chelseat, Thiabut Courtois, ka thënë për mediet angleze se di se si të ndal sulmuesin në top formë Harry Kane, në ndeshjen finalen të ‘Carling Cup’.

Në ndeshjen e fundit ishte Tottenham Hotspur, që shënuan fitore në kuadër të Premierligës, duke i mposhtur londinezët 5:3. “Unë e di se si do ta ndali Kane, në këtë ndeshje. Futbolli është futboll dhe ndryshon nga ndeshja në ndeshje por unë jam i bindur se në këtë finale do të arrijmë të triumfojmë”, u shpreh Courtois.