Kanë mbetur edhe pak nga ndeshja, ky pritet të jetë formacioni i Kosovës

Kosova do të përballet me Turqinë ku është duke e kërkuar fitoren e parë.

Ndesha zhvillohet sonte në Loro Boriqi të Shkodës nga ora 20:45.

Albert Bunjaku ka bërë jo pak ndryshime në formacion.

Yje se Besart Berisha dhe Milot Rashica pritet të mbesin jashtë skuadrës startuese.

rashica

Në portë do të jetë Ujkani, i cili është i gatshëm.

Mbrojtja përbëhet nga emra si Vojvoda në të djathtë, Pnishi dhe Rrahmani në qendër e Alitit në të majtë.

pnishi

Më mesfushë do të luajë  Enis ALushi si fundor, ndërsa para tij Valon Berisha dhe Hekuran Kryeziu.

valon berisha

Në krahë pritet të jenë Zeneli dhe Avdijaj.

arberzeneli-ardaturan-turqi-kosove-572x400

Në sulm i vetëm do të luajë Atdhe Nuihiu. /olle/