Ka përfunduar miqësorja në mes të Ferizajt dhe Lirisë me këtë rezultat

Ka përfunduar miqësorja Ferizaj – Liria, e zhvilluar në stadiumit e qytetit në Ferizaj.

Vendasit kanë shënuar fitore, duke i mposhtur prizrenasit me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta Olle.

Golin e vetëm në këtë ndeshje testuese e ka shënuar Albion Kurtaj në minutën e 20-të.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, personat duke marrë pjesë në sporte, njerëz në këmbë dhe bar

Ferizaj e ka filluar edicionin e ri në Ligën e Parë me barazim 0-0 ndaj Vllaznisë.

Ndërsa Liria u mposht me rezultat të thellë 3-0 nga Trepça ’89.

/Gazeta Olle/

Kosova kthehet në stërvitje, Rashica dhe Fazliji gati për Greqinë

Emir Sahiti po shkëlqen me Hajdukun në Kroaci, futbollisti i hapur të pranoj ftesë nga Kosova!