Ka përfunduar me këtë rezultat ndeshja ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës

Ka përfunduar miqësorja ndërmjet Maqedonisë U21 dhe Kosovës U21.

Të rinjtë maqedonas kanë mposhtur dardanët me rezultat minimal 1-0. shkruan Gazeta Olle.

Ndeshja është zhvilluar në stadiumin “Petar Milloshevski” të Shkupit.

Skuadra nikoqire fitoi me një gol të shënuar në pjesën e dytë.

Testi i radhës mes këtyre dy kombëtareve do të jetë më 18 dhjetor, serish në stadiumin “Petar Milloshevski” pran FFM-s.

/Gazeta Olle/

Inaugurohet statuja e Maradonës në aeroportin e Buenos Aires

Rahoveci triumfon ndaj Zhegrës në ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtor në hendboll