Ka nisur sot Kampionati Ballkanik i ‘Beach Volley U20’

Ka nisur sot Kampionati Ballkanik U20 i cili është duke u organizuar në Kosovë në Holiday Resort.

Janë zhvilluar edhe ndeshjet e rrethit të parë ku ekipi parë i Kosovës ka arritur të mposhtë ekioin e dytë nga Turqia, ndërsa ekipi i parë turk ka mposhtur Ekipin e dytë nga Kosova në konkurencen e meshkujve. Maqedonia ka arritur të fitoj ndaj Shqipërisë me 2:1.

Në konkurencen e femrave në rrethin e parë, ekipi i parë i Kosovës e ka mposhtur ekipin e dytë, ndërsa Maqedonia e Veriut ka fituar ndaj Shqipërisë.

Ndeshjet e rrethit të dytë zhvillohen sot pasdite me fillim nga ora 16:00.

Rezultatet te meshkujt

Turqia 1 – Kosova 2 2-0
Shqipëria – Maqedonia e Veriut 1-2
Kosova 1 – Turqia 2 2-1

Rezultatet te femrat

Kosova 1 – Kosova 2  2-0
Maqedonia e Veriut – Shqipëria 2-0

Aro Muric pas debutimit në Turqi: Jam duke ushtruar që dy jave dhe po jap më të mirën nga vetja

Arbnor Ramadani flet pas triumfit në Superkupë, ka një premtim për “Legjendat”