Juventusi ndalet në barazim nga Genoa

Genoa dhe Juventusi kanë barazuar me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 16-të të Serie A.

Zonja e Vjetër e nisi ndeshjen më mirë, duke rrezikuar e para portën e Genoas.

Federico Chiesa rrezikoi në minutën e 22-të, por gjuajtja e tij nga afër nuk qëlloi cakun.

Në minutën e 27-të, Juve fitoi penallti, ku nga pika e bardhë ishte i saktë Chiesa që shënoi për 1-0.

Më këtë rezultat është mbyllur pjesa e parë, ndërsa me të filluar e dytë. Genoa gjeti golin e barazimit.

Lojë e bukur kolektive e vendasve, ku në fund Albert Gudmundsson shënoi për 1-1.

Pas golit të barazimit, filluan të mungonin rastet e shënimit, pothuajse deri në fund të ndeshjes.

Në minutën e fundit, Bremer dështoi të shënonte nga tre metra, duke mos qëlluar cakun.

Më këtë barazim Juventusi mbetet në vendin e dytë me 37 pikë, një më pak se lideri, Interi.

Reali ka 50 trofe në 13 vjet, presidenti Perez: Ne do të vazhdojmë jemi më të mirët në botë

Kjo është shifra që fituan katër klubet e Kosovës nga UEFA për garat ndërkombëtare këtë sezon