Juventusi merr fitore të madhe në udhëtim te Fiorentina

Juventusi ka shënuar fitore si mysafir i Fiorentinës me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 11-të të Serie A.

Zonja e Vjetër e nisi furishëm ndeshjen duke kaluar në epërsi që në fili të ndeshjes.

Juventusi organizoi një aksion shumë të bukur, ku Filip Kostic dha një pasim shumë të mirë për Fabio Mirettin i cili nga afër shënoi për 1-0.

Fiorentina kishte disa raste për të barazuar në pjesën e parë me Nicilas Gonzales, Cristiano Biraghin dhe Luca Ranierin, por pa sukses.

Juventusi kishte rastin e parë të mirë në pjesën e dytë me Federico Chiesan, por gjuajtja e tij u prit nga Pietro Terracciano.

Fiorentina u mundua deri të fund të shënonte, por nuk ia doli dhe Juventusi mori tri pikët e radhës.

Zonja e Vjetër është e dyta në renditje  me 26 pikë dhe rivali i vetëm i Interit për kreun, pasi zikaltërit kanë 28 pikë.

Zyrtare: Liria shkarkon trajnerin Yigit

Real Madridi ndalet në barazim nga Rayo Vallecano