Juventusi me shumë mungesa pret Chelsean – formacionet zyrtare

Allianz Stadium është arena e përballjes ndërmjet Juventusit dhe Chelseat në raundin e dytë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Zonja e Vjetër e nisi me fitore bindëse ndaj Malmos këtë edicion të garës më të madhe për klube, kurse Blutë fituan me një gol ndaj Zenit St Petersburgut.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Massimiliano Allegri dhe Thomas Tuchel, të cilat i kanë gati formacionet për takimin e Grupit H.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Rabiot; Chiesa, Bernardeschi.

Chelsea: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rudiger; Azpilicueta, Jorginho, Kovacic, Marcos Alonso; Ziyech, Havertz; Lukaku.

Benfica dhe Barcelona luajnë për fitoren e parë – formacionet zyrtare

United kërkon pikët e para në Champions ndaj Villarrealit – formacionet zyrtare