Juventusi konfirmon transferimin e radhës, vjen si zëvendësues për Ronaldon

Juventusi ka prezantuar edhe zyrtarisht Moise Kean.

TURIN, ITALY - APRIL 03: Players of Juventus pose for a team photo prior to the Serie A match between Torino FC and Juventus at Stadio Olimpico di Torino on April 03, 2021 in Turin, Italy. Sporting stadiums around Italy remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Sulmuesi italian u rikthye te Zonja e Vjetër, pasi kishte kaluar te Evertoni në vitin 2019.

Ai më pas kishte kaluar edicionin e kaluar në huazim te Paris Saint-Germain, duke shfaqur formë të lartë.

Juventusi tani arriti marrëveshje me Evertonin në huazimin e Kean për dy sezonet e ardhshme me të drejtë blerje.

Nëse sulmuesi bind Biankonerët me formën e tij, atëherë këta të fundit do t’i paguajnë skuadrës angleze plotë 28 milionë euro, e në çmim përfshihen edhe pagesat e dy viteve të huazimit për tre milionë në sezonin e parë, katër milionë në të dytin, në total i bije 35 milionë.

Kontrata e Kean te Evertoni skadon në vitin 2024 dhe mbetet të shihet nëse do të mbetet te Juventusi apo do të rikthehet në Ligën Premier.

Fjalët e Mërgim Vojovodës pas stërvitjes së parë të Kosovës para ndeshjes me Gjeorgjinë

Zyrtare: Bersant Celina kalon te Ipswich Town