Juventusi fiton Superkupën e Italisë, triumfon ndaj Napolit

Juventus ka fituar Superkupën italiane.

“Zebrat” e drejtuar nga Pirlo triumfuan ndaj Napolit me rezultat të pastër 2-0 për të fituar edhe trofeun e parë të vitit 2021, raporton Gazeta Olle.

Juve dominoi gjatë gjithë takimit dhe duke shfrytëzuar përvojën e madhe arriti edhe triumfin final në fund.

Ronaldo dhe Morata ishin realizatorët e golave.

Portugezi shënoi në minutën e 64-të, ndërsa Morata në kohën shtesë./GazetaOlle/

JEDDAH, SAUDI ARABIA – JANUARY 16: Cristiano Ronaldo of Juventus celebrates with the trophy after winning the Italian Supercup match between Juventus and AC Milan at King Abdullah Sports City on January 16, 2019 in Jeddah, Saudi Arabia. (Photo by Marco Rosi/Getty Images for Lega Serie A)