Juventusi e do mesfushorin e Chelseas

Juventusi po interesohet për mesfushorin brazilian Oscar.

Skuadra italiane, Juventus është duke u interesuar për mesfushorin e Chelseat, Oscar, i cili po shkëlqen në Angli.

Juventusi ka frikë se mund të humb Pogban në fund të këtij edicioni dhe Oscar shihet si zëvendësuesi më i mirë i tij, shkruan Daily Mail.

Oscar kishte shënuar dy gola kundër Juventusit para dy viteve ne një ndeshjen të Ligës së Kampionëve.