Juventusi dhe Atletico anulojnë miqësoren, shkak tensionet në Izrael

Sulmet e fundit ajrore ndaj Izraelit dhe kërcënimi i lëshimit të mëtejshëm të raketave në Tel Aviv kanë bërë që miqësorja e planifikuar e Atletico Madridit me Juventusin të pezullohet.

Atletico do të përballej me Zonjën e Vjetër në orën 20:30 në ndeshjen e fundit parasezonale përpara se të hapte sezonin e ri në La Liga Santander kundër Getafes më 15 gusht.

Pala spanjolle ishte planifikuar të fluturonte për në Izrael në orën 12:30 të së shtunës, megjithëse tani planet e tyre kanë ndryshuar, shkruan Marca.

Në vend të kësaj, skuadra e Diego Simeone është stërvitur të shtunën në mëngjes pa u nisur më pas në aeroport.

Tani, është e mundur që të dy palët të bëjnë plane të tjera plotësisht, megjithëse Torino po diskutohet si një vend i ri.

Atletico Madrid dëshiron të luajë një tjetër ndeshje përpara se sezoni i tyre të fillojë më 15 gusht, dhe ka ende një shans që ata të arrijnë një marrëveshje me Juventusin për të luajtur në një vend tjetër në një datë tjetër.

Juventusi kishte qenë skeptik për lojën për shkak të situatës në Izrael dhe vendimi i Atletico-s për të mos udhëtuar konfirmoi se ndeshja nuk do të shkonte ashtu siç ishte planifikuar.

Gjilani zhvillon sot miqësoren e radhës, testohet nga skuadra e Ligës së Parë

Talenti i Llapit huazohet te skuadra e Ligës së Parë