Juventusi bënë goditjen e parë, transferojnë futbollistin që as fansat e tyre nuk e njohin

Futbollisti i Genoas, Nicolo Rovella, është transferimi më i ri i Juventus.

Nicolo Rovella është 19 vjeçar dhe luan pozitën e mesfushorit, ai këtë sezon ka regjistruar 11 paraqitje për Geonan, transmeton lajmi.net.

Rovela ka qenë objektiv i Juves që një kohë, ai konsiderohet si njëri nga talentet me të mëdhenj italian për momentin.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Rovella ka kompletuar transferimin tek Juventus dhe do të qëndrojë edhe për gjastë muaj si huazim tek Genoa.

Marrëveshja kap vlerën e 10 milionë euro, Rovella do bashkohet me Juven në vërë.