Juventus vendos për Pogban

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Beppe Marotta e ka mbyllur çështjen e shitjen së mundshme të Paul Pogbas, duke deklaruar se Juventusi ‘’nuk duan të negociojë me askënd’.

Mesfushori është duke u kërkuar nga Real Madrid, Manchester United dhe Paris Saint Germain, por drejtori ‘bianconer’ e ka mohuar shitjen e yllit francez.

“Vlera e Pogbas është dhënë nga blerësit”, ka thënë Marotta, në një intervistë të gjerë në  ‘La Gazzetta dello Sport’.

“Nëse ka blerës, atëherë ka një ankand. Interesi i tyre është i rëndësishëm dhe vlera mund të bëhet e konsiderueshme”.

“Megjithatë, ne ende nuk kemi hapur negociatat me askënd. Është e vërtetë se ne duhet të ngrenë standardin tonë gradualisht çdo vit. Pogba është një nga më të mirët në aspektin e cilësisë. Ne jemi të lumtur që e kemi në ekip dhe ne duam që ekipi ynë të jetë edhe më e fortë”, pohoi Marotta, transmeton ‘Gazeta olle’.

“Ne nuk kemi marrë oferta por nuk jemi të detyruar që ta shesim atë, pasi ne duam të bëhemi edhe më të fortë”, përfundoi drejtori ‘bardhëezi’.