Juventus – Lazio, formacionet zyrtare

Juventusi takohet me Lazion në kuadër të javës së 15-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Stadium”.

Për këtë takim, Zonja e Vjetër do të ketë mungesat si Mattia de Sciglio, Kaio Jorge dhe Dusan Vlahovic, që janë të lënduar, ndërsa Alex Sandro ka karton të kuq.

Në anën tjetër, Lazio nuk mund të llogarisë në Ciro Immobilen, Zaccagnin dhe Fares, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Kean, Milik.

Lazio: Provedel; Hysaj, Casale, Romagnoli, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Basic; Romero, Felipe Anderson, Pedro.

Prishtina fiton me rezultat të ngushtë në udhëtim te Vëllaznimi

Drita vazhdon bilancin perfekt, mposht Fushë Kosovën