Juven e motivoi ky transparent i tifozëve të Dortmundit

Para ndeshjes tifozët e Dortmundit shpalosën një pankartë të madhe, në të cilën shiheshin ish-lojtarët e saj si Thomas Mueller e Lars Ricken, duke ngritur trofeun e Ligës së Kampionëve të fituar në vitin 1997, pikërisht në finale ndaj Juventusit.

Duket se kjo pankartë me përmasa të mëdha motivoi ‘Zonjën e Vjetër’ të fitojë 3:0, në fushën e Dortmundit. Dy gola i shënoi Tevez dhe një Moratta. (Gazeta Olle)

dortmundii

dorttmund