Juve kryen detyrën me Empolin (VIDEO)

Juventusi kreu detyrën me Empolin, të cilin e mposhti 2:0 në kuadër të Series A.

Carlos Tevez në pjesën e parë dhe Pereyra në minutën e katërt shtesë shënuan për “Zonjën e Vjetër”.

Me këtë fitore, Juventusi ngjitet në kuotën e 70 pikëve, 14 më shumë se Roma.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DmhHPJSz9ao