Juve i kthehet rutinës, bie Lazio e Canës

Juventusi iu është kthyer fitoreve shumë shpejtë pas humbjes nga Parma, duke fituar në shtëpi kundër Lazios me rezultat të pastër, 2:0.

Bardhezinjtë dy golat e fitores i shënuan në pjesën e parë, përmes Carlos Tevez dhe Leonardo Bonuccit.

Juventus ka grumbulluar 73 pikë në krye të elitës së futbollit italian.