Juve e vetme në top 20

Juventus kanë lëvizur përpara duke e kaluar Milanin ne renditjen UEFA-s për klube. Ata janë të vetëmit klub italian në 20 pozitat e para.

Juvenusi mundi Borussia Dortmund në Ligën e Kampionëve në ndeshjen e paë.

Inter mbeten në vendin e 22 në renditjen, me Zonjën e Vjetër dhe rivalët e tyre të qytetit Milanin (21) menjëherë lart ndërsa Napoli është dy vende më poshtë, transmeton ‘Gazeta olle’.

Renditja e Juventus është përmirësuar dukshëm ndërsa vazhdon të të rritet edhe më tej në vitet e ardhshme pasi pritet të jetë përsëri ekipi më I fortë Italian në Evropë.

Real Madrid janë renditur si ekipin I parë në Evropë, me Barcelona dhe Bayern Munichun në tre vendet e para.