Jurgen Klinsmann jep dorëheqje, përmes Facebookut

Jurgen Klinsmann nuk do të jetë më trajner i Hertha Berlinit.

Humbja që pësoi kundër Mainzit në javën e kaluar si duket ka qenë fundi i aventurës së legjendës gjermane në krye të skuadrës nga kryeqyteti gjerman.

Klinsmann në profilin e tij zyrtar në Facebook, ka bërë të ditur se do të jap dorëheqje të menjëhershme, duke theksuar se qysh në fillim i ka munguar besimi dhe mbështetja nga udhëheqësit e klubit, për ta ngritur klubin më lartë.

Klinsmann do të largohet nga pozita e trajnerit, por ai do të jetë pjesë e klubit, pasi do të rikthehet në postin e tij si anëtar i bordit ekzekutiv.

Aventura e legjendës gjermane si trajner tek Hertha zgjati vetëm 10 javë dhe dorëheqja e tij erdhi nga rrjeti social e që befasoi të gjithë.

Liebe Herthaner, auf diesem Wege sage ich ein ganz herzliches Dankeschön an alle Spieler, Fans, Zuschauer, Betreuer…

Gepostet von Jürgen Klinsmann am Dienstag, 11. Februar 2020