Juniorët – orari dhe gjyqtarët

Superliga dhe Liga e Parë e juniorëve do të zhvillohet edhe në këtë fundjavë.  Në Superligë janë dy derbi pasi 2 Korriku do të jetë nikoqirë i Trepçës ’89.

Po ashtu edhe Prishtina do të ketë udhëtim të vështirë pasi luan me Kosovën e Vushtrrisë që gjendet në pozitën e katërt.

Superliga – juniorët –  Java 19

E shtunë

Rilindja – Llapi (13:00)

(F. Nagavci, E. Kuqi, T. Iberdemaj)

E diel

Bardhi – R. Sadiku

(V. Musolli, L. Selmani, M. Boshnjaku)

Drenica – Besa

(Sh. Murtezi, B. Bunjaku, E. Bejtullahu)

2 Korriku – Trepca ‘89

(A. Jakupi, M. Kadrija, B. Jashari)

Flamurtari – Feronikeli

E hënë

Kosova (V) – Prishtina

(N. Raci, R. Hyseni, B. Ismajli)

Ferizaj – Drita

(D. Çaka, B. Rudari, K. Krasniqi)

 

Liga e pare – junioret –  Java 9

E shtunë

Liria – Gjakova

(G. Koci, B. Meholli, E. Emini)

Istogu – Trepca

(P. Rama, E. Zullufi, B. Hyseni)

E diel

Hajvalia – Gjilani

(D. Rrahmani, L. Bunjaku, G. Restelica)

 (Te gjitha ndeshjet fillojne ne ora 11:00)