Juniorët: Orari dhe gjyqtarët

Në Superligën e juniorëve në orar është java 28. Të gjitha ndeshjet zhvillohen të shtunën. Lideri i Superligës, 2 Korriku, pret në fushën e vet, Bardhin.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00.

Në Superligën e juniorëve, kanë mbetur edhe dy javë të tjera.

 

Superliga junioret – java 28

E shtunë

Drita – Rilindja

(F. Sadriu, B. Derguti, F. Dogani)

Besa – Trepça ’89

(L. Metaj, G. Jahaj, T. Iberdemaj)

Vëllaznimi – R. Sadiku

(K. Pantina, E. Tahiri, B. Ismajli)

Kosova (V) – Ferizaj

(G. Koci, A. Hamza, B. Hyseni)

 

E diel

Drenica – Flamurtari

(D. Rrahmani, L. Bunjaku, G. Restelica)

2 Korriku – Bardhi

(E. Jonuzi, V. Hyseni, A. Sadiku)

 

E hënë

Prishtina – Llapi

(D. Preniqi, F. Sekiraqa, E. Zullufi)

Feronikeli pushon

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)