Judo Grand Prix Almada, Portugali 2022

Kosova do të merr pjesë me katër garuese në Judo Grand Prix, turne që do të zhvillohet në Almada të Portugalisë.

Kosova do të paraqitet me katër garuese në gara të ndryshme, nga -52 deri në -63 kilogramë.

Deri në – 52 kilogramë, Kosova do të përfaqësohet nga Distria Krasniqi dhe Erza Muminovic.

Flaka Loxha do të garon deri në -57kg, dhe Laura Fazliu në -63kg.

Real Madridi mbyll një marrëveshje multi milionëshe për shfrytëzimin e “Santiago Bernabeut” të rinovuar

“Jam bërë supersticioz”, Rrahmani: Më kritikuan se jam kosovar