“Ju kurrë nuk mund ta ndalni pasionin tonë!”, Tifozat Kuq e Zi publikojnë një video nga atmosfera e zjarrtë në Spanjë

Tifozët zyrtar të Kombëtares së Shqipërisë, “Tifozat Kuq e Zi” kanë krijuar atmosferë të shkëlqyeshme në ndeshjen ndaj Spanjës të shtunën mbrëma.

Shqipëria luajti mbrëmë në RCDE Stadium në Barcelona ndaj Spanjës dhe u mposht me rezultat të ngushtë 2-1.

Spanja gjeti golin e parë me anë të Ferran Torres (75’), Shqipëria barazoi me Myrto Uzunin (85’), ndërsa La Roya fitoi me golin e Dani Olmo (90’).

Megjithatë, përveç paraqitjes pozitive të ekipit, paraqitje të mira patën edhe tifozët në tribuna.

Në këtë ndeshje, si në çdo ndeshje tjetër, “Tifozat Kuq e Zi” ishin në tribuna në përkrahje të ekipit kombëtar.

“Tifozat Kuq e Zi” kanë publikuar në rrjetet sociale një video ku tregojnë atmosferën e krijuar.

Aty shihen një atmosferë e zjarrtë, teksa kanë ndezur fishekzjarrë dhe këndonin vazhdimisht këngë dashuria për atdheun dhe ekipin kombëtar kuqezi.

 

Spanjollët vërshëllyen himnin shqiptar, gazetari: Jam i shokuar, nuk mund ta besoj

Lautaro Martinez shërohet nga COVID-19, ai është gati për derbin ndaj Juventusit