Jorge Mendes i propozon Manchester Unitedin trajnerin e ri

Manchester United po kërkon trajner të ri pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer dhe në skenë ka dalë agjenti me famë botërore Jorge Mendes që është edhe menaxheri i Cristiano Ronaldos.

Duke iu referuar raportimeve të mediave angleze, Jorge Mendes po sponsorizon fuqishëm kalimin në Old Trafford për të marrë vendin e Solskjaer të spanjollit Julen Lopetegui.

Ky i fundit aktualisht është në drejtimin e Sevillas por nëse Manchester United do t’i ofronte stolin mund të zgjidhte me konsensus kontratën me andaluzianët.

Dy alternativat e tjera për të marrë drejtimin e Manchester United janë Zinedine Zidane dhe Mauricio Pochettino.

Mourinho mban premtimin dhe blen këpucë në vlerë prej 800 eurosh për Afena-Gyan

Hajdutët vjedhin gjëra të shtrenjta në shtëpinë e yllit të Barcelonës