Jo vetëm Shkëndija, por edhe vendi i dytë i përket shqiptarëve

Fitorja e Shkëndijes ndaj Vardarit pushtoi të gjitha mediat shqiptare, shkruan Gazeta Olle.

Shkëndija me fitoren e sotme u shkëput nga pjesa tjetër e skuadrave dhe tani numëron 21 pikë.

Por, edhe pozita e dytë në tabelën e PRVA Ligës i takon një skuadre tjetër Shqiptare.

Është Shkupi, skuadra që mbanë pozitën e dytë në tabelë me pesë pikë më pak por me një ndeshje më shumë për të zhvulluar./Gazeta Olle/