Jashtë finales

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka pësuar humbje në gjysmëfinalen e zhvilluar në Pallatin e Rinis dhe Sporteve në Prishtinë nga Ishujt Faroe duke u mposhtur me rezultat 31:23.

Hendbollistët e Ishujve Faroe ishin më të mirë në këtë takim duke treguar ndeshje më të mirë duke bërë që në fund të shënojnë fitorem e rezultat 31:23.

Kosova për vendin e tretë do të luaj pres kundërshtarin e ndeshjes ndërmjet Letonisë dhe Urugait.