Japonia në epërsi ndaj Kroacisë pas pjesës së parë

Japonia ka shënuar golin e epërsisë ndaj Kroacisë në fundin e pjesës së parë. 

Daizen Maeda realizoi për 1-0 në minutën e 44-të të takimit, pas asistimit nga Maya Yoshida shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë e ndeshjes së 1/8 së finales së Kampionati Botëror u dominua nga kroatët, por japanët e gjetën golin e epërsisë në fund.

Fituesi i kësaj ndeshje do të takohet në çerekfinale me fituesin e ndeshjes Brazil – Korea e Jugut. /Gazeta Olle/ 

 

 

Delegacion gjerman viziton KF Llapin dhe ambientet e klubit

Foden: Bellingham është lojtari më i talentuar që kam parë ndonjëherë