Japonia emëron përzgjedhësin e ri

Japonia e kanë emëruar Vahid Halilhodzic si përzgjedhësin e tyre të ri në ekpin kombëtar.

Boshnjaku merr përsipër punë që e ka lënë në gjysmë Javier Aguirre, i cili nis e la këtë post në shkurt pas eliminimit të Japonisë nga Kupën e Azisë.

62 -vjeçari kishte qenë i pa punë pasi ishte larguar nga Trabzonspor në nëntor të vitit 2014.

Halilhodzic më parë çoi Algjerinë në raundin e dytë të Kupës së Botës në Brazil, vitin e kaluar, para se të mposhteshin 2:1 në kohën shtesë nga kampionët e atij boëtërori, Gjermania.

Halilhodzic fitoi para Michael Laudrup dhe Luciano Spalletti, që po ashtu ishin të lidhur me këtë post.