James dhe Lakers vazhdojnë me fitore në NBA

Los Angeles Lakers ka triumfuar ndaj Houston Rockets me rezultat 117-100 në kuadër të NBA-së.

LeBron James ishte më efikasi në këtë takim me 26 pikë, tetë kërcime e pesë asistime, ndërsa Anthony Davis kontribuoi me 19 pikë e 10 kërcime.

Për dallim nga LA Lakers, Golden State Warriors ka pësuar disfatë nga Indiana Pacers me shifra 104-95.

Një fitore më dramatike ka shënuar Philadelphia 76ers në kohën shtesë ndaj Miami Heat me rezultat 137-134.

Një triumf po aq dramatik e ka marrë edhe Brooklyn Nets që ka mposhtur Denver Nuggetsin me 122-116.

Fitore më të thelë në këtë rreth ka shënuar Utah Jazz që e mposhti me lehtësi Cleveland Cavaliers me shifrat 117-87.

San Antonio Spurs në anën tjetër ka fituar po ashtu ndaj Oklahoma City Thunder me rezultat 112-102.

Në këtë xhiro e vetmja përballje që nuk u zhvillua ishte ajo në mes të Chicago Bulls dhe Indiana Pacers shkaku i rasteve me coronavirus. /Gazeta Olle/

Rezultatet:

 

Philadelphia 76ers – Miami Heat 137:134

Brooklyn Nets – Denver Nuggets 122:116

Cleveland Cavaliers – Utah Jazz 87:117

 

Houston Rockets – Los Angeles Lakers 100:117

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 102:112

 

Golden State Warriors – Indiana Pacers 95:104