“Jam bërë supersticioz”, Rrahmani: Më kritikuan se jam kosovar

Amir Rrahmani po shkëlqen ndeshjet e fundit në Serinë A me Napolin, ku madje dhe shënoi në fitoren 4-1 ndaj Saleritanës.

Në një intervistë për mediat vendase, e cili pritet të dalë e plotë së shpejti, 27 vjeçari foli për një moment ku fansat e kritikuan.

“Kritikat për gabimin e vitit të kaluar në Udine? Mendoj se ato reagime për mua erdhën si pasojë se jam kosovar. Shteti im nuk është i famshëm dhe ata më harrojnë mua”.

“Kampionati? Nuk dua të flas për të sepse jam bërë supersticioz”.

Judo Grand Prix Almada, Portugali 2022

Ulpiana në bisedime edhe me dy futbollistë, njëri nga Superliga e Turqisë