Ja skuadra e re e Xavit

Xavi Hernandez është drejt fundit të aventurës së tij me Barcelonën. Mesfushori spanjoll mësohet se ka takuar me agjentin e tij një emisar të Manchester Cityt jo për të negociuar kalimin e tij në radhët e ekipit të Pellegrinit por në klubin satelit të anglezëve, New York City.

Negociatat janë në një fazë të avancuar dhe në 2016 Xavi do të jetë një lojtar i ekipit amerikan ku në radhët e saj ka David Villan e më vonë do t’u bashkohet edhe Frank Lampard.