Ja si ndryshon renditja në ETC Superligën e basketbollit

Java e 24-të e ETC Superligës nuk solli befasi, skuadra si Peja, Prishtina, Bashkimi dhe Golden Eagel Ylli, shënuan fitore në përballje me katërshën tjetër.

Ylli ka përfituar më së shumti në këtë javë pas humbjes së Trepçës, duke iu afruar edhe më shumë zonës së ‘play-offit’.

 

Renditja

 

rezultatet