Ja si duket tabela në të dy grupet e Ligës së Parë, pas ndeshjeve të xhiros së tetë

Ka përfunduar xhiro e tetë e Ligës së Parë, me nëntë ndeshje të zhvilluara sot.

Katër takime u zhvilluan në kuadër të Grupit A dhe pesë të tjera në atë B, shkruan Gazeta Olle.

Në Grupin A, Vëllaznimi u ndal nga A&N në udhëtim, ku ndeshja u mbyll me rezultat 1-1. Ndërsa ’89-shi mori fitore të thellë ndaj Besës 5-0.

Ndërsa dje u zhvillua edhe ndeshja tjetër në mes të Onix dhe Istogut e cila përfundoi me rezultat 2-1.

GRUPI A:

ONIX 2:1 ISTOGU

 A&N 1:1 VËLLAZNIMI 

 LIRIA 1:0 DRENASI

TREPÇA ’89 5:0 BESA

 RAHOVECI 1:1 TREPÇA

Tabela:

Ndërsa në Grupin B, Ferizaj mori fitore të madhe 1-0 nda Kikës, e gjithashtu fitore shënoi edhe Ramiz Sadiku, duke mposhtur Vitinë 2-1 në shtëpi.

GRUPI B:

RAMIZ SADIKU 2:1 VITIA

FUSHË KOSOVA 1:1 FLAMURTARI

 VLLAZNIA P 1:0 (2) KORRIKU

 FERIZAJ 1:0 KIKA

 VUSHTRRIA 1:1 ARBËRIA

Tabela:

/Gazeta Olle/

Ylli në finale të Superkupës Mbarëkombëtare

Gasperini nuk e pret aspak mirë lëndimin e Gjimshitit me Shqipërinë