Ja pse Simeone e mposht gjithmonë Ancelottin

Karikatura e ditës nga Goal.com e paraqet ballafaqimin e sontëm ndërmjet Atletico Madridit dhe Real Madridit, duke e qitur në pah suksesin e Diego Simeones karshi Carlo Ancelottit.

Aty shihen dy trajnerët duke luajtur me letra, me Simeone që ia lexon me lehtësi letrat italianit. Në rezultat të përgjithshëm, Simeone kryeson 5-3 në 11 ballafaqimet me Ancelottin.

simeone-and-ancelotti-playing-cards-1920-1080_14eiwep94kz2r1fz6nmupl8ypz