Ja përbërja e ëndrrave sipas Zanettit

Njëri ndër futbollistët më të mirë që ka pasur futbolli, Javier Zanetti, ka zgjedhur formacionin më të mirë të tij në futboll.

Një vend në formacionin e legjendës së Interit, ka zënë Messi dhe Ronaldo brazilian, por jo edhe lojtari më i mirë i botës në dy vitet e fundit, Cristiano Ronaldo, transmeton indeksonline.

Formacioni më i mirë në histori të futbollit sipas Javier Zanettit:

Peruzzi; Cafu, Ayala, Samuel, Maldini; Vieira, Xavi, Giggs; Ronaldo,Baggio, Messi.