Ja pasardhësi i Pellegrinit

Humbja e fundit e Manchester Cityt nga Manchester United ka bërë që drejtuesit e Cityt të mendojnë për shkarkimin e parakohshëm të trajnerit aktual Manuel Pellegrini.

Sipas “Daily Mail” trajnerin kilian për pjesën e mbetur të sezonit pritet ta zëvendësojë Patrick Vieira. Ky i fundit ka qenë ish-lojtar i Manchester Cityt dhe tash është pjesë e stafit menaxhues.

“Qytetarët” kanë dështuar në këtë edicion dhe në Premier League renditen në pozitën e katërt me 61 pikë.

Patrick-Vieira1