Ja kush e fiton Premierligën?

‘Goal.com’ e ka parashikuar ecurinë e Premierligës angleze në këto javët e pakta që kanë mbetur deri në fundin e edicionit 2015-16. Goal ka publikuar listën e top 5 skuadrave të para dhe ato të fundit për këtë edicion.

Sipas ‘Goal’, Chelsea e fiton kampionatin, ndërsa Liverpool mbetet jashtë top 4-shës.

Sa i përket ekzistencës Hull City, Leicester dhe QPR do të largohen nga Premierliga.

PREMIERLIGA

PREMIERLIGA POSHT