Ja kur zhvillohet derbi më i madh lokal në Kosovë mes Dritës dhe Gjilanit

Është hedhur shorti për edicionin e ri të garave në Superligën e Kosovës në futboll.

Edicioni 2021/22 pritet të jetë i zjarrtë ku disa skuadra do të luftojnë për titullin e kampionit.

Drita, Gjilani, Prishtina, Ballkani dhe Llapi janë ekipet e top përforcuara të cilat synojnë triumfin në kampionat.

Por ndeshja më e madhe në Superligë padyshim që është ajo mes Dritës dhe Gjilanit.

Derbi i parë lokal për edicionin 2021/22 do të zhvillohet në xhiron e gjashtë.

Drita do të jetë në cilësinë e skuadrës vendase ku do ta pres Gjilanin e Ismet Munishit.

/Gazeta Olle/

Hidhet shorti për edicionin e ri në Superligë – ndeshje të zjarrta në xhiron e parë

Orari i plotë i fazës së parë të edicionit të ri në Superligën e Kosovës