Ja kur do tërhiqet shorti për edicionin e ri në Superligë dhe në Ligën e Parë

Komisioni i Garave njofton klubet e Superligës dhe Ligës së Parë për tërheqjen e shortit për edicionin e ri.

Tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2022/23 do të bëhet të enjten, më 21 korrik, në selinë e FFK-së.

Tërheqja e shortit bëhet sipas këtij orari:

Superliga – ora 13:00

Liga e Parë Grupi A – ora 13:30

Liga e Parë Grupi B – ora 14:00

Drita mëson kundërshtarin e radhës, në rast se mposht skuadrën e Antwerp

Prepolli thotë se ka qenë i bindur se Gjilani do ta eliminonte Liepajën, nuk kursen lëvdatat për “Skifterat”