Ja kujt ia dedikon Drenica fitoren ndaj Prishtinës

Drenica e ka mposhtur Prishtinën, me rezultat 2-1 në kuadër të javës së tretë në Superligën e Kosovës.

Për Drenicën kjo ishte fitorja e dytë, teksa kanë realizuar edhe një barazim, shkruan Gazeta Olle.

Golat për kuqezinjtë i shënuan Denisson (9’) dhe Baton Zabërgja (63’), derisa për Prishtinën golin e vetëm e realizoi Otto John (73’).

Skuadra nga Skenderaj këtë fitore ndaj kampionit të Kosovës ia dedikon të gjithë qytetit.

“Fitore e madhe sot Kjo fitore i dedikohet gjithë qytetit të Skenderajt!”, thuhet në njoftimin e klubit.

Drenica javë e ardhme udhëton për tu përballur me Ulpianën, në xhiron e katërt të Superligës.

/Gazeta Olle/ 

Geci: Gjithmonë lojtarët kryejnë detyrën e tyre, por sot ndaj Prishtinës e kanë kryer në mënyrë të përkryer

11 gola të realizuar në ndeshjet e sotme të Ligës së Dytë, këto janë rezultatet