Ja futbollistet e ftuara për miqësoren e Shqipërisë

Kombëtarja A e Femrave do të zhvillojë një ndeshje miqësore në Hungari, kundër homologeve të tyre vendase.

Takimi do të zhvillohet të martën, më datë 26 prill në orën 14.30, në stadiumin “Gyirmot Alcufer” të Budapestit. Kjo do të jetë edhe ndeshja e parë që trajneri Armir Grima dhe ndihmësi i tij Vioresin Sinani, do të zhvillojnë në drejtimin e pankinës së kësaj skuadre. Të dy trajnerët, janë prezantuar vetëm përpara pak ditësh përpara mediave, pas dorëheqjes së trajnerit Altin Rraklli, pas një periudhe 5 vjeçare në drejtim.

Kombëtarja A e femrave është nisur sot për në Budapest. Më poshtë edhe lista e lojtareve që trajneri Armir Grima, ka ftuar për këtë ndeshje:

1- Pellumbesha Gjyli

2- Viona Rexhepi

3- Fitore Govori

4- Denisa Proto

5- Albina Rrahmani

6- Sara Maliqi

7- Arbiona Bajraktari

8- Valbona Lipa

9- Klaudia Rrotani

10- Cyme Lulaj

11- Lavdie Begolli

12- Suada Jashari

13- Anxhela Aliu

14- Uendi Muja

15- Klarita Myrtollari

16- Sabina Kasa

17- Endrina Elezi

18- Arta Rama