Ja çfarë thotë Inzaghi për të ardhmen e tij

Filippo Inzaghi thotë se nuk e ka ndërmend të largohet nga Milani dhe shpreson që edhe vitin e ardhshëm të jetë në krye të klubit.

Spekulimet thonë se 41-vjeçari është i destinuar të largohet nga detyrat e tij, dhe në vend të tij të vijë trajneri aktual i Real Madridit, Carlo Ancelotti.

Por Inzaghi thotë se ai është nuk është duke i shikuar këto pasi ka kontatë me klubin.  “Unë kam një kontratë edhe për një vit tjetër dhe derisa më thojnë ndryshe, unë do të vazhdojë”,  tha ai në një konferencë për shtyp.

Tutje Inzaghi thotë se ka folur disa herë me presidentin Berluscconi dhe asnjëherë nuk iu është përzier në punën e tij.