Ja 11-shja e pasluftës në Kosovë sipas Ajet Shoshollit

Ani pse në kushte të rënda, futbolli i Kosovës edhe pse në izolim, ka nxjerrë lojtarë që konsiderohen si yje dhe do të mbahen mend shumë gjatë.

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ajet Shosholli ekskluzivisht për Gazetën ‘Olle’, e ka përzgjedhur 11-shen e pasluftës në futbollin e Kosovës.

11-shja e Ajet Shoshollit

Portier: Ahmet Beselica

Mbrojtës: Armend Dallku – Isa Sadriu – Fadil Ademi – Ilir Izmaku

Mesfushorë: Besnik Kollari (Ismet Munishi) – Debatik Curri – Xhevdet Llumnica – Afrim Tovërlani

Sulmues: Muharrem Sahiti – Kushtrim Munishi.