Izrael – Shqipëri, ndryshon gjithçka në momentet e fundit (FOTO)

Që pas prezantimit të modelit të ri të uniformave nga ana e Macron, Shqipëria ka provuar të veshë vetëm fanellën e parë.

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të mbajë veshur për herë të parë fanellën e re me ngjyrë të bardhë gjatë ndeshjes së sotme në Haifa përballë Izraelit.

Që pas prezantimit të modelit të ri të uniformave nga ana e Macron, Shqipëria ka provuar të veshë vetëm fanellën e parë, atë me ngjyrat kuqezi, shkruan “Panorama Sport”.

Pas 3 ndeshjesh me fanellën e parë, më saktësisht ndaj Italisë, Bosnjës dhe Luksemburgut, të treja të humbura, sot është radha që të provohet fati duke mbajtur mbi supe fanellën e dytë.