Iturbe në Premierligë

Mesfushori i Romës, Juan Iturbe është vetëm një hap larg transferimit te skuadra e Premierligës, Watford, tek e cila luan edhe Valon Behrami.

Sky Sport 24 shkruan se bisedimet janë në fazën finale dhe shumë shpejtë lojtari do të transferohet në Romë.

Kujtojmë se Iturbe ishte transferuar në Roma në vitin 2014, nga skuadra e Veronas për 22.5 milionë euro.