Italiani Cassano: Tifo për Barcelonën dhe Messin

Futbollisti italian, Antonio Cassano, shpreson që finalen ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit ta fitojnë spanjollët, përkatësisht ylli argjentinas, Leo Messi.

“Ndaj Barcelonës është e vështirë për të luajtur. Do të më vinte mirë që Allegri ta fitojë Ligën e Kampionëve, mirëpo megjithatë unë bëj tifo për Barcelonën dhe Messin. Ky trofe do t’ia jepte atij edhe një tjetër Top të Artë”, deklaroi Casasno.

Ai e ka pasur një të kaluar mjaft rivalizuese me klubin nga Torino. /Gazeta Olle