Itali – Spanjë, publikohen formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 20:45, zhvillohet gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve.

Do të jetë një përballje tejet interesante, ndërmjet Italisë dhe Spanjës, shkruan Gazeta Olle.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Itali: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Bastoni, Emerson; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Bernardeschi, Insigne.

Spanjë: Simon, Azpilicueta, Laporte, Torres, Alonso, Gavi, Busquets, Koke, Oyarzabal, F. Torres, Sarabia.

Sonte caktohet finalisti i parë, ndërsa nesër zhvillohet gjysmëfinalja tjetër ndërmjet Belgjikës dhe Francës.

/Gazeta Olle/

Herolind Shala: Suedia është një ekip me shumë cilësi, por mendoj se mund t’i befasojmë

Atmosferë fantastike te Drita, skuadra zhvendoset në Durrës për përgatitje disa ditore