Ismajl Beka në formacionin e javës në Superligën e Zvicrës

Ismajl Beka po shkëlqen në elitën e futbollit zviceran me fanellën e Luzernit.

Qendërmbrojtësi i Kosovës ka vazhdimisht statistika shumë të mira dhe paraqitjet e tij në fushë po e tregojnë një gjë të tillë.

Në kuadër të xhiros së gjashtë, Luzerni ka marrë një barazim të vlefshëm në udhëtim te Baseli 1-1 dhe Beka ishte më i miri në fushë.

23-vjeçari është vendosur në formacionin e javës nga SofaScore në elitën e futbollit zviceran.

Luzerni po paraqitet mjaftë mirë këtë edicion, ku pas tetë ndeshjeve të zhvilluara ndodhet në pozitën e dytë në tabelë me 15 pikë të grumbulluara.

Te kjo skuadër janë edhe futbollistë tjerë shqiptarë si Kemal Ademi, Ardon Jashari dhe Denis Simani.

Team of the Week provided by Sofascore

 

 

Superliga vazhdon me xhiron e tetë, në Suharekë përballje e liderëve

Kosova dhe Shqipëria do t’i zhvillojnë dy ndeshje miqësore në tetor