Ishte shumë pranë largimit në janar, Arsenali tenton të joshë sulmuesin e Juventusit

Juventusi ka rihapur bisedimet me Atletikon për të ulur kërkesën ekonomike të spanjollëve nga 35 në të paktën 20 milionë euro për të blerë kartonin.

Alvaro Morata, edhe pse nuk kaloi një fazë të parë të lumtur me trajnerin Alegri, ndoshta tani ka ndryshuar mendje dhe mund të qëndrojë në Torino, nëse gjendet akordi, por nga Anglia Arsenali ka nisur të joshë 29-vjeçarin me 40 milionë euro rrogë, për 4 vite.

Aktualisht gjatë këtij sezoni, Alvaro Morata me fanellën e Juventusit është aktivizuar gjithsej në Serinë A në 25 ndeshje nga ku ka realizuar 5 gola dhe ka dhuruar 3 asiste.

Ish basketbollisti i NBA-së, Jiri Welsch viziton Kosovën

Genc Hamiti shpallet “Ylli i Javës” në Superligë